Get Socialize

Jedinstvo bolje od Dubrava na drugoligaškoj premijeri

10.08.2020 293 13 Nema komentara

Description

Fudbaleri Jedinstva iz Žeravice na najbolji način su počeli takmičenje u novoj sezoni zapadne grupe Druge lige Republike Srpske pošto su sa visokih 4:0 savladali lokalnog rivala, ekipu Dubrava. Dvostruki strijelac u pobjedi Jedinstva bio je kapiten Ognjen Škorić, a po jednom su se u strijelce upisali Slaven Kovljen  i Aleksandar Kondić.

Jedinstvo je do vođstva došlo već nakon pet minuta igre kada je lopta srećno došla do Ognjena Škorića koji ovakve poklone redovno pretvara u golove što je i ovog puta bio slučaj.

Drugi gol je takođe djelo kapitena domaćih. Bila je to prava majstorija igrača Jedinstva. Stjepanović je iz slobodnog udarca pronašao nečuvanog Škorića u šesnaestercu Dubrava, a onda je uslijedila nemilosrdna egzekucija.

Najbolju priliku gosti su imali početkom drugog poluvremena kada je štoper domaćih Petrović, u pokušaju da vrati loptu svom golmanu, pogodio stativu.

Najljepši momenat utakmice desio se u 67. minutu kada je bek domaćih Bakić sjajnom loptom pronašao Kovljena, a ovaj potom povisio prednost Jedinstva na 3:0.

Konačan rezultat postavio je Kondić desetak minuta prije kraja susreta kada je pogodio nakon kornera koji je izveo Škorić.

U narednom kolu Dubrave će biti domaćin Slobodi iz Mrkonjić Grada, dok će Jedinstvo gostovati u Srpcu.