Get Socialize

Jedinstvo bolje od Ozrena

16.10.2017 13 2 Nema komentara

Description

Eliminacija iz Kupa Republike Srpske nije uticala na fudbalere Jedinstva iz Žeravice koji su u 10. kolu Druge lige grupa zapad slavili protiv Ozrena iz Petrova rezultatom 4:2.

Utakmica je počela šokantno po domaći tim. Već u prvoj minuti susreta gosti koriste grešku odbrane domaćih i preko Vukovića dolaze u vođstvo. Mogao je Dujaković izjednačiti već u sljedećem napadu no nedostajalo mu je preciznosti. Na izjednačenje se ipak nije dugo čekalo. Bio je 11. minut kad je Vučić šutnuo prema golu gostiju, lopta se odbila do Ećimovića koji utakmicu vraća na početak. Kada je počelo drugo poluvrijeme Jedinstvo je krenulo u totalnu ofanzivu i prilike su se redale kao na traci. Redom su promašivali: Dujaković, Ilić, Tučić i  Ećimović. Rezultat se promijenio tek u 72. minutu. Kovačević je izveo slobodan udarac koji mu je Ćuković odbranio. Lopta je ipak ostala u posjedu domaćih, ponovo došla do Kovačevića koji pronalazi Zekonju u šesnaestercu i ovaj pogađa za vođstvo domaćeg tima 2:1. U 76. minutu oboren je Ećimović u kaznenom prostoru i Jedinstvo je dobilo priliku uvećati vođstvo što se i desilo nakon Pivačevog udarca sa bijele tačke. Potom je blizu pogotka Dujaković, ali ga u tome sprečavaju Pupavac i prečka. Umjesto četvrtog gola u mreži gostiju, pogodak se desio na drugoj strani. Biloglavić je preciznim udarcem pogodio za 3:2. Konačan rezultat utakmice postavio je Nedić nakon kornera u 87. minutu utakmice.