Get Socialize

Kalemima Kup OFS Gradiška

26.04.2018 792 18 Nema komentara

Description

Ekipa Kalema iz Trebovljana pobjednik je Kupa Opštinskog fudbalskog saveza Gradiška za sezonu 2017/18 pošto je u finalu rezultatom 3:0 savladala 13 Skojevki  iz Grbavaca.

Pitanje pobjednika riješeno je sredinom drugog poluvremena kada je ekipa iz Trebovljana za pet minuta postigla sva tri gola. Mrežu 13 Skojevki načeo je Milan Stanivuković u 67. minutu. Tri minute kasnije oboren je u kaznenom prostoru Milenko Devušić, a na 2:0 je sa bijele tačke povisio Danijel Đurić. U 72. minutu Stanivuković je izveo slobodan udarac, a Devušić se našao na pravom mjestu i odbijenu loptu poslao u mrežu za konačnih 3:0.

Više od hiljadu gledalaca na gradskom stadionu mogli su uživati u finalnoj utakmici jer su pored tri gola vidjeli nekoliko dobrih prilika. Već u petom minutu Maričić brani odličan udarac Vučića iz slobodnjaka. U 26. minutu dosuđen je penal za ekipu iz Grbavaca, ali je sjajni Maričić odbranio udarac Mijatovića. U 36. minutu istakao se i golman ekipe iz Grbavaca, Miloš Kresović, odbranivši Đurićev udarac sa šest metara. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Kalemi su imali još jednu sjajnu priliku, ali je Stefan Gajić pogodio prečku. Mogli su 13 Skojevki do počasnog gola u drugom poluvremenu, ali je Mijatoviću nedostajalo malo sreće. Ostalo je Kalemi – 13 Skojevki 3:0.

U Opštinskom fudbalskom savezu zadovoljni su ovogodišnjim takmičenjem i činjenicom da finale Kupa uvijek privuče veliki broj gledalaca.

Od ove godine finale Kupa se igra u novom terminu. Ranije je to bio kraj maja, a sada je kraj aprila, odnosno i finale Kupa OFS gradiška je jedna od manifestacija kojom se obilježava Dan opštine.

Prije finala seniora odigrano je i finale u omladinskoj konkurenciji u kojem je Omladinac iz Brestovčine takođe sa 3:0 savladao vršnjake iz Laminaca.