Kozara bolja od Rudara

11.11.2019 343 12 Nema komentara

Description

Derbi 14. kola Prve lige Republike Srpske između Kozare i Rudar Prijedora odigran na gradskom stadionu u Gradišci opravdao je svoj epitet. Iako odigran po vrlo teškom terenu natopljenom kišom igrači oba tima su prikazali kvalitetnu igru, ali su bodovi ostali u Gradišci.

Prvu priliku na utakmici kreirali su igrači domaćeg tima. Aleksandar Popović je  stvorio sebi prostor za udarac, ali je bio neprecizan. Na drugoj strani Mihajlo Savanović šutira sa distance, no Modić je bez problema ukrotio ovu loptu. Kozara je do vođstva došla u 36. minutu utakmice. Kružila je lopta oko šesnaesterca Rudara i došla do Nemanje Gavrića koji je uputio centaršut, a Predrag Zekanović je skrenuo u gol svog tima. Rudar Prijedor je izjednačio u 58. minutu. Sa lijeve strane je centaršut uputio Sergej Dojčinović, a Nemanja Pekija bio najviši u skoku u šesnaestercu i donio izjednjačenje svom timu. Kozara je prednost vratila u 70. minutu fantastičnim golom Dejana Glišića. Primio je napadač Kozare loptu ubačenu iz auta, povukao je uz aut liniju, opalio po njoj i prevario golmana Mirzu Hamzabegovića. Mogla je Kozara i do trećeg pogotka u 83. minutu kada se oči u oči sa Hamzabegovićem našao Nebojša Babić, ali je ovaj put golman Prijedorčana dobro reagovao. Umjesto sigurnog vođstva, Kozara je u sam finiš susreta ušla strahujući jer je Miloš Kukić dobio drugi žuti karton u 87. minutu susreta. Bilo je ipak premalo vremena da Rudar iskoristi igrača više i utakmica je završena pobjedom domaćina 2:1.

U 14. kolu Prve lige Republike Srpske, posljednjem u jesenjem dijela šampionata, pored Kozare, pobjedu su ostvarili i Krupa na gostovanju u Janji protiv Podrinja 0:2, Željezničar Sport Tim u Brčkom protiv Jedinstva 1:2, dok su u Istočnom Sarajevu Slavija i Tekstilac podijelili bodove odigravši 1:1.

Krupa će na prvenstvenu pauzu otići sa liderske pozicije. Ekipa iz Krupe na Vrbasu je igrala sjajno, ostvarila 11 pobjeda i 2 remija u 13 utakmica i proljećni dio prvenstva dočekuje sa osam bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca, Rudar Prijedor. Kozara je jesenju polusezonu okončala na trećem mjestu sa 21 bodom. Željezničar ST je četvrti sa 15, Tekstilac i Podrinje su na 5. i 6. poziciji sa po 13 bodova, Slavija ima 12, Modriča Alfa 11 i poslednje je Jedinstvo iz Brčkog sa sedam osvojenih bodova. U jesenjoj polusezoni: Krupa, Rudar Kozara i Podrinje su odigrali po 13 utakmica, a Željezničar ST, Tekstilac, Slavija, Modriča Alfa i Jedinstvo po jednu manje. Prvu ligu Republike Srpske će na kraju šampionata napustiti, najvjerovatnije, samo jedan tim.