Get Socialize

Kozara i Borac podijelili bodove

22.05.2019 447 35 Nema komentara

Description

Na Gradskom stadionu u Gradišci u utakmici 7. kola Lige za prvaka Prve lige Republike Srpske pred oko dvije stotine gledalaca Kozara i Borac su podijelili  bodove odigravši 2:2.

Iako je Kozara imala inicijativu prvi su do gola došli gosti. Bio je 43. minut kad je Igor Aničić odlično izveo slobodan udarac i savladao Modića. Kozara je izjednačila u 52. minuti preko Milovana Novakovića. Borac je ponovo poveo u 79. minuti, a strijelac je bio Milan Šikanjić. Konačan rezultat postavio je Milovan Novaković dvije minute prije kraja susreta. Mogla je Kozara i do cijelog plijena, ali je ponovo nedostajalo koncentracije u završnici. U 11. minuti Novaković je bio u prilici, ali je oklijevao i Batar je spriječio pogodak. U 45. minutu Petrović je izveo slobodan udarac, Topoloviću lopta ispala i pogodila stativu, a posljednju priliku propustio je Glišić u 93. minutu susreta kada je bio za mali neprecizan. Tri kola prije kraja prvenstva Borac je prvi sa 74, a Kozara peta na tabeli sa 43  boda.