Get Socialize

Kozara i Sloga podijelili bodove

18.03.2019 315 32 Nema komentara

Description

U derbiju 18. kola Prve lige Republike Srpske Kozara je na gradskom stadionu u Gradišci ugostila, jednog od kandidata za titulu šampiona, Slogu iz Gornjeg Crnjelova. Utakmica je završena bez pobjednika, 1:1, a za pobjedom više mogu da žale u taboru domaćina koji u 90. minutu nisu iskoristili jedanaesterac.

Prvu šansu na utakmici kreirali su domaći. Bio je 7. minut kad je Komljenović uputio centaršut u šesnaesterac gostiju gdje je najviši bio Raspudić, ali je šutirao pored gola. Dva minuta kasnije pokušao je Kukavica iznenaditi Bodirogu udarcem sa tridesetak metara, ali u tome nije uspio. Prvu priliku gosti su imali u 30. minutu. Benović je odlično prošao po lijevoj strani, poslao loptu pred gol Kozare, ali je Ristić nije dobro zahvatio i rezultat je ostao nepromijenjen. Ipak, osam minuta poslije, došlo je i do prve promjene rezultata. Glišić je dobio loptu na lijevoj strani terena i kad je ušao u kazneni prostor oborio ga je Popović, a sudija Karić pokazao na bijelu tačku. Penal je u vođstvo Kozare pretvorio Srboljub Jandrić. U 58. minutu ponovo je Glišić napravio probleme odbrani gostujućeg tima, ali je šutirao pored gola. Pet minuta kasnije Arnautović je oprobao svoj šut, siguran je bio Modić. Sloga je izjednačila u 65. minutu. Komarčević je prošao po lijevoj strani i pred golom Kozare pronašao iskusnog Stokića koji je glavom pogodio za 1:1 na gradskom stadionu. Od 76. minute gosti su igrali sa igračem manje pošto je Benović dobio drugi žuti karton nakon neopreznog starta nad Gavrićem. Sedam minuta kasnije Macanović je šutirao odlično sa distance, ali za malo neprecizno. Na drugoj strani ponovo je zaprijetio Glišić, ali dobro je intervenisao golman Bodiroga. U 88. Minutu Krmar rukom zaustavlja kontranapad domaćih i dobija drugi žuti karton, te gosti ostaju sa dva igrača manje. Kozara je brojčanu prednost mogla iskoristiti samo dva minuta kasnije kada je najopasniji igrač domaćih u subotnjem derbiju, Dejan Glišić, iznudio još jedan penal. Loptu je ponovo namjestio Jandrić, dobro šutirao, ali pogodio prečku i utakmica je završena bez pobjednika, 1:1.

„Psihološki izuzetno teška utakmica, vrlo bitna i za njih i za nas. Kad se sve sabere, oni su prvenstvu izgubili svega četiri, pet bodova i onda ovaj bod ima težinu, ali kad promašiš penal u zadnjim minutima utakmice, sigurno da ostaje žal za tri boda. Ganjamo ligu za prvaka, još smo u igri i na dobrom smo putu da to ostvarimo. Nadam se da ćemo to osigurati u narednim utakmicama i ući u mirnu luku“, rekao je trener Kozare Igor Janković.

Sloga je u Gradišku doputovala po tri boda značajna za nastavak šampionske trke. Po završetku utakmice, frustrirani ishodom, oštetili su vrata na ulazu u svlačionicu i krivca za gubitak dva boda pronašli u sudiji Kariću.

„Šta reći? Mislim da je sudija uticao na rezultat, da nije imao isti kriterijum. Podjela bodova! Hajde, možemo reći da je, možda, i realna“, rekao je Dragan Mićić, strateg gostujuće ekipe.

Nakon 18. kola Borac ima pet bodova više od Sloge, no razlika bi mogla biti smanjena već nakon narednog kola kada će Sloga u velikom derbiju ugostiti Banjalučane.

„Mi imamo sada problem. Sudija nam je podijelio dosta kartona, tako da neću moći da računam na neke igrače. Mislim da nam je otežao tu neku borbu za prvo mjesto“, rekao je Mićić.

Kozara će narednog vikenda gostovati u Zvorniku.