Get Socialize

Kozara pobjedom okončala jesenji dio prvenstva

26.11.2018 134 9 Nema komentara

Description

Kozara je u posljednjem kolu jesenje polusezone savladala Slaviju iz Istočnog Sarajeva rezultatom 2:0. Bila je ovo šesta prvenstvena pobjeda Kozare, koja će proljećni dio prvenstva dočekati sa pete pozicije na tabeli.

Vrlo rano je za domaćina sve krenulo kako treba. U petom minutu odlična akcija domaćih, ali lopta upućena Petkoviću bila je prebrza. Samo dva minuta kasnije pogodak. Glišić  je šutnuo loptu prema golu, Butorović kratko odbio, a na pravom mjestu je Novaković koji postiže svoj četvrti ovosezonski gol. U 17. minutu sjajno je Radoja asistirao, Petković izbjegao ofsajd zamku, ali šutirao pored gola. Slavija je pokušala preko Šćepanovića koji sjajno šutira iz slobodnog udarca, ali dobar je i Ilić. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, prilika za domaće, ali Glišić ne može dohvatiti loptu. U 54. minutu Slavija izvodi korner, ali odbrana domaćih izbacuje loptu i Glišić kreće u kontranapad. Prebrz je za Babića i nije mu bilo teško da savlada Butorovića, te poveća vođstvo svoje ekipe. Najbolji strijelac Kozare u prilici je i u 67. minutu, ali šutirao je preslabo. U 80. minutu još jedan dobar kontranapad Kozare koji Novaković završava udarcem preko gola. Napadač domaćih u prilici se ponovo našao pet minuta kasnije. Odličnu su priliku kreirali Glišić i Petković, ali je Novaković loše zahvatio loptu. U 87. minutu Novaković je ipak pogodio, ali iz nedozvoljene pozicije i ostalo je Kozara – Slavija 2:0.

„Odigrali smo odličnu utakmicu i postigli dva gola. Imali smo i nekoliko situacija u kojima nam je falilo koncentracije u završnom pasu, pa nije bilo više golova. U svakom slučaju, srećan sam što smo pobjedom počeli, a  evo i završili jesenju polusezonu“, rekao je Vule Trivunović trener Kozare.

Kozara je u jesenjoj polusezoni osvojila 21 bod ostvarivši šest pobjeda, tri remija i sedam poraza i završnih šest kola regularnog dijela prvenstva dočekuje sa pete pozicije na tabeli. U Kozari nisu nezadovoljni ostvarenim mada ostaje žal za nekim bodovima, pogotovo iz utakmica sa Modričom i Željezničarom, u kojima je Kozara imala dva gola viška, a na kraju nije osvojila ni bod.

„Ako se vratimo godinu dana unazad Kozara je bila jedanaesta na tabeli i strijepila za opstanak, a sada smo na diobi četvrtog mjesta. Smatram da smo mogli još bolje i više, ali i sa ovim što smo ostvarili možemo biti zadovoljni. Sad ćemo napraviti analizu hladne glave. Vidjeti da li neko od momaka odlazi i pronaći rješenja za mjesta koja su nam bila problematična čitave sezone, ali u svakom slučaju idemo mirno na pauzu“, rekao je Trivunović.

Na proljeće Kozara dočekuje Željezničara, Slogu i Sutjesku, a u gostima igra sa Borcem, Slobodom i Drinom. Cilj je jedno od prvih šest mjesta i plasman u Ligu za prvaka.