Get Socialize

Kozara startovala pobjedom

19.03.2018 441 26 Nema komentara

Description

Ako se po jutru dan poznaje biće ovo Kozarino proljeće. Gradiški prvoligaš je, nakon sumorne jeseni i pretposljednjeg mjesta na tabeli, nastavak sezone počeo pobjedom nad Slobodom iz Mrkonjić Grada rezultatom 3:1. Iako je mokar i raskvašen teren onemogućio igrače da pokažu najbolju igru, navijači su konačno otišli zadovoljni sa gradskog stadiona jer je Kozara, pored toga što je ostvarila tek drugu pobjedu na svom terenu, prvi put ove sezone postigla tri gola.

Stvari su odličnim tokom po domaće krenule vrlo rano. Bio je drugi minut utakmice kada je udarac iz ugla izveo Slaven Kovljen, a Boris Raspudić pogodio za vođstvo Kozare.  U 10. minutu je pokušao zaprijetiti Siniša Radoja iz slobodnjaka, ali bio je veoma neprecizan. Potom i prilika za goste, ali Savanovićev udarac nije prijetnja Iliću. U 41. minutu Kozara je bila sa igračem manje pošto se povrijedio Zečević, a zamjena nije bila spremna. Gosti su to iskoristili na najbolji način, te su preko Savanovića izjednačili rezultata na 1:1. Tek što je počelo drugo poluvrijeme prilika za domaće. Kovljen je uputio centaršut, a Radoja za malo promašio gol. Isti igrač u prilici je i u 55. minutu, ali nije uspio iskontrolisati loptu po blatu i odbrana je otklonila opasnost. Potez utakmice Vule Trivunović je napravio u 60. minutu kada je umjesto Džombića u igru išao Vladimir Petković. Samo četiri minute po ulasku, Petković je iznudio kazneni udarac koji je Radoja pretvorio u vođstvo 2:1. U 86. minutu Petković je na sjajnu asistenciju Kovačevića postavio konačan rezultat utakmice Kozara – Sloboda 3:1.