Get Socialize

ŽFK „Jedinstvo“ savladao „Borac“ iz Šamca rezultatom 9:4

23.10.2017 24 4 Nema komentara

Description

Na SC „Drago Kovačević“ u Žeravici odigran je veoma zanimljiv meč petog kola Prve lige RS u fudbalu za žene. Ženski fudbalski klub „Jedinstvo“ ostvario je ubjedljivu pobjedu nad „Borcem“ iz Šamca, rezultatom 9:4.

Gošće su igru započele u nekompletnom sastavu sa svega 10 igrača. Domaći su iskoristili prednost, te uz dobru igru već u šestom minutu dolaze do vođstva preko Milane Malbašić.  Pet minuta kasnije Borčeva Helena Bumbulović izjednačila je rezultat. Ovaj pogodak motivisao je ekipu „Jedinstva“ da u nastavku utakmice daju sve od sebe. Od  27. minute „Jedinstvo“ ponovo vodi, a gol je postigla Dušanka Savanović. Zatim se Milana Malbašić još jednom upisuje u strijelce. Svega dvije minute kasnije, Slađana Smiljanić postiže četvrti gol za „Jedinstvo“. Pred sam kraj prvog poluvremena sudija je dosudio penal za domaće, što je iskoristila Dušanka Savanović, i snažnim udarcem završila prvi dio meča petim golom u mreži gostiju.

U drugom poluvremenu Slađana Smiljanić postigla je još dva gola za domaće, u 59. i 60. minuti meča. Suzana Brković bila je strijelac osmog gola za klub iz Žeravice. Tada i gošće kreću u ofanzivu, te Ljiljana Kojić iz „Borca“ postiže gol u 67. minuti. Deveti gol za „Jedinstvo“, a svoj četvrti, postiže Slađana Smiljanić. Do kraja utakmice još dva gola na drugoj strani, pogodile su Magdalena Savić u 74., a zatim i Helena Bumbulović u posljednjem minutu utakmice. I to je bilo konačnih 9:4.

Nakon pet odigranih kola Prve lige RS, na tabeli grupe Zapad i dalje je prvi „Čelik“ iz Doboja sa 12 bodova, slijedi „Jedinstvo“ iz Žeravice sa 7 bodova, a zatim „Modriča“ sa 4 boda. „Mladost“ iz Novog Grada i „Borac“ iz Šamca nemaju bodova.

U narednom, šestom, kolu ŽFK „Jedinstvo“ iz Žeravice na domaćem terenu odmjeriće snage sa prvima na tabeli, „Čelikom“ iz Doboja.