Get Socialize

Zvijezda bolja od Kozare

06.11.2017 118 8 Nema komentara

Description

U 13. kolu Prve lige Kozare je pretrpjela jedan od najtežih poraza na domaćem terenu otkako se takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske. Na gradskom stadionu je gostovala Zvijezda 09 iz Etno sela Stanišići i savladala Kozaru rezultatom 1:5.

Sve taktičke zamisli padaju u vodu kada primite gol u prvom napadu. To se Kozari desilo u susretu sa Zvijezdom koja je povela golom Damjana Krajišnika nakon sedamdesetak sekundi igre. U 15. minutu prekršaj za Zvijezdu. Pored lopte su Stanić, Krajišnik i Bajić. Šutira Krajišnik i po drugi put matira nemoćnog Bojanića. Kozara je preko Zečevića u 25. minuti smanjila na 1:2. Glišić se naašo oči u oči sa protivničkim golmanom koji mu je odbranio udarac, ali lopta se odbila do Zečevića koji sa vrha šesnaesterca pogađa pored desne stative. U 29. minuti Mazić iz blizine šalje loptu preko gola. Na drugoj strani u prilici je Glišić, ali i on šutira preko prečke. U 51. minutu prilika za Mahmutovića, ali Bojanić sjajno reaguje. Samo tri minute poslije Mahmutović ne griješi i postiže treći gol za Zvijezdu. Selmir Mahmutović je bio strijelac i četvrtog gola za Zvijezdu u 62. minutu. Peti gol za goste postigao je Huseinbašić u 73. minuti. Mogao je Stamenković promijeniti rezultat u 77. minutu, ali mu je nedostajalo preciznosti. Svoju priliku propustio je i Kovljen u 87. minutu, kao i Hadžić, na drugoj strani, u sudijskoj nadoknadi vremena.